Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Szkoła do Hymnu

Kategoria:

hymnW piątek, 8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję niepodległościową.

 

Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Uczczono w ten sposób męstwo i bohaterstwo Tych, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy i odzyskała wolność i niezależność. Wyrażamy również radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Akcja organizowana była pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.

Edyta Mikłusiak

hymn2