Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Święto Patronów

Kategoria:

DzPatronów127 listopada 2019r., w rocznicę śmierci naszego Patrona, Emila Miki obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patronów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym Św. Łukasza Ewangelisty, pod przewodnictwem księdza Proboszcza Jerzego Bargiela. Ofiara Mszy Św. sprawowana była w intencji całej społeczności szkolnej. Po Eucharystii w uroczystym pochodzie ze sztandarem na czele, udaliśmy się do Domu Ludowego na dalszą część uroczystości.

 

Pod Domem Ludowym Dyrektor Szkoły Edyta Mikłusiak z przewodniczącą i zastępcą Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową Patronów.

Wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęto drugą część uroczystości w Domu Ludowym, akademię poświęconą pamięci Józefiny i Emila Mików. Tą cenną lekcję historii i patriotyzmu przygotowała Pani Teresa Baniowska z zespołem „Orawskie Dzieci”. Uczniowie uczcili pamięć Patronów, przypomnieli pierwsze dni II wojny światowej oraz najważniejsze chwile z życia Józefiny i Emila. Akademia w wykonaniu uczniów była bardzo wzruszająca.

Piękna scenografia autorstwa Pani Teresy Baniowskiej oraz oprawa muzyczna w wykonaniu muzyki orawskiej i absolwentów naszej szkoły pomogły aktorom wyrazić najpełniej jak mogli przesłanie tego przedstawienia – życie w zgodzie i dla wartości w które się wierzy.

Wspaniały występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami, gratulacjami oraz podziękowaniem Pani Dyrektor i zebranych Gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: ksiądz Proboszcz – Jerzy Bargiel, Siostra Przełożona – Maksymiliana Tyrała, zastępca wójta Gminy – Jakub Dyrcz, prezes ZNP – Maria Hrustek, Janina Karkoszka – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych – Marzena Michalak z pracownikami, kierownik Ośrodka Zdrowia – Wanda Piwowarczyk, kierownicy jednostek samorządowych, Rada Rodziców z przewodniczącą szkoły Beatą Dziurdzik, Grono Pedagogiczne oraz nauczyciele emeryci.

Święto Patronów to bardzo ważny dzień w tradycji szkoły. Co roku wspominamy naszych Patronów i chcemy czerpać z ich życia jak najwięcej.

 Edyta Mikłusiak

DzPatronów10