Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

bajkiDnia 5 listopada 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły uroczyście Dzień Postaci z Bajek.

Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Obcowanie z literaturą w przedszkolu pozwala dzieciom na tworzenie oryginalnych pomysłów, poszerza ich zasób słownictwa oraz kreatywność.

W tym dniu dzieci przyszły przebrane za swoje ulubione postacie bajkowe i wspólnie z zaproszonymi przedszkolakami z Publicznego Przedszkola w Kiczorach uczestniczyły w pląsach i zabawach oraz przygotowały dla zaproszonych przedszkolaków i uczniów klas I –III przedstawienie pt.: „Zamieszanie w krainie bajek”. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie z różnych bajek, które wymieszały się ze sobą i nie mogły trafić do swojej książeczki. Okazało się, że to złe wróżki pomieszały baśnie, a jedyną nadzieją był Papa Smerf. Tylko on mógł to wszystko odczarować i tak też zrobił. Bohaterowie wrócili do siebie i znowu można było czytać o nich w książkach.

Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Anna Karak

Beata Pakos