Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

pasowanie9W dniu 24 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Część artystyczną przygotowali pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni – Krystyny Kuligi.

 

Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektora – Edyty Mikłusiak, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po programie artystycznym pani dyrektor uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Następnie pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne oraz upominki od rodziców w postaci pierwszego słownika ortograficznego i pierwszej czytanki od szkoły.

Rodzice okazując wdzięczność nauczycielom za wkład pracy w wychowanie i edukację swoich dzieci wręczyli pani dyrektor i wychowawczyni kwiaty. Potem był czas dla fotoreporterów upamiętniających te szczególne chwile, zaraz potem udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy I. 

Życzymy najmłodszym uczniom naszej szkoły samych sukcesów!

 Krystyna Kuliga

pasowanie1