Kapka podróżniczka, z wody księżniczka

IMG_4293Dnia 11.10.2019r. przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do OCK w Jabłonce.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Kapka podróżniczka, z wody księżniczka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów z Warszawskiego Teatru Edukacyjnego, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

Dzieci obejrzały spektakl, którego myślą przewodnią była ochrona środowiska naturalnego,
a zwłaszcza wody, bez której nie można żyć. Aktorzy przedstawili tak istotny problem poprzez zabawianie dziecięcej publiczności przygodami znaków Zodiaku i tytułowej Kapki (córki Wodnika), barwną oprawą plastyczną oraz melodyjnymi piosenkami, które aktorzy śpiewali razem z dziećmi z widowni. Przedszkolaki były zachwycone i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Dodatkową atrakcją dla wielu przedszkolaków był przejazd autokarem, co wzbudziło w nich również ogromne emocje.

Beata Pakos i Anna Karlak