Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Spotkanie przedszkolaków z policjantami

Kategoria:

policjant1W dniu 07.10.2019r. do naszych zerówkowiczów przybyli zaproszeni goście z Komisariatu Policji w Jabłonce.

 

Panowie Policjanci, podczas spotkania, utrwalili z dziećmi zasad ruchu drogowego, przypomnieli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu, a także przećwiczyli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Nasi goście wytłumaczyli także jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać
o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości, przyglądali się umundurowaniu i wyposażeniu policjantów, a także mieli możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i usłyszenia sygnałów policyjnej syreny.

Zerówkowicze, za aktywne uczestniczenie w spotkaniu, otrzymali od Policjantów odblaski, które powinny zawsze nosić, aby być bardziej widocznymi na drodze, natomiast sami wręczyli naszym gościom podziękowanie za poświęcony im czas.

Beata Pakos i Anna Karlak

IMG_4070