Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Sen o Helladzie

Kategoria:

mitologia410 września 2019 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole dwóch aktorów krakowskiego teatru, Wojciecha Habelę i Jacka Lecznara. Tym razem przedstawienie nosiło tytuł Sen o Helladzie.

 

Tematem przedstawieniem zgodnie z tytułem była mitologia grecka. Aktorzy w bardzo interesujący sposób przedstawili nam kilka mitów greckich. Podsumowaniem spektaklu był fragment Iliady przedstawiający walkę Achillesa z Hektorem. W czasie trwania występu nasi koledzy byli czasem zapraszani na scenę w celu odegrania aktów.

            Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami. Dzięki niemu lepiej będziemy rozumieć tematy dotyczące mitologii greckiej omawiane na lekcjach polskiego.

Wojciech Rzepiszczak klasa V

mitologia1