Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

rozpoczecie_roku1W dniu 2 września 2019 r. nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców. Po mszy świętej całą społeczność szkolną powitał pierwszy dzwonek w budynku szkoły.

W obecności sztandaru szkoły wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy. Następnie pani dyrektor Edyta Mikłusiak przywitała wszystkich bardzo serdecznie, ciepłe słowa skierowała w stronę uczniów życząc im jak najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz owocnego odkrywania i pogłębiania swoich zainteresowań. Ponadto przekazała informacje na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym, przedstawiła wychowawców i nauczycieli.

Tego dnia nie można również zapomnieć o wszystkich tych, którzy polegli w II wojnie światowej, walczyli o wolność, honor i Ojczyznę. Dzień 1 września jest dniem pamięci narodowej. W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Haliny Matery przygotowali krótki apel, w którym uczcili pamięć poległych.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz zaprosiła uczniów do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Edyta Mikłusiak

rozpoczecie_roku