Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Jak powstał kościół w Lipnicy Wielkiej

Kategoria:

kosciol3„O zbójnikach i proboszczu, czyli jak powstał kościół w Lipnicy Wielkiej” pod takim tytułem Szkolne Kółko Teatralne przygotowało spektakl, którego premiera miała miejsce 17.06.2019 roku w budynku naszej szkoły.

 

Uczniowie klas IV-VI przygotowali inscenizację legendy „Jak zbójnicy kościół w Lipnicy wystawili”, której autorką jest Urszula Janicka- Krzywda. Przedstawienie było efektem wspólnych spotkań w ramach zajęć rozwijających zainteresowania teatrem, które odbywały się w naszej szkole od lutego bieżącego roku. Na zajęciach dodatkowych uczniowie zdobywali wiadomości z zakresu kultury żywego słowa oraz doskonalili umiejętności potrzebne każdemu aktorowi. Wspólnie spędzony czas był doskonałą nauką tolerancji i otwarcia się na drugiego człowieka, a także okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.

Barbara Brenkus

kosciol8