Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Tworzymy „Superbohatera”

Kategoria:

superbohaterŁukasz Karnafel z klasy II jednym z laureatów konkursu plastyczno-czytelniczego Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu.

 

Dnia 10 czerwca 2019 r. miała miejsce w Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Targu uroczystość - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu czytelniczo-plastycznego “Tworzymy superbohatera”. Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu portretu bohatera, który by łączył w sobie cechy różnych postaci z przeczytanych książek. Prace dostarczone na konkurs oceniło w dniu 4 czerwca jury konkursowe w składzie: pani Anna Dziubas, kierownik nowotarskiej Galerii Sztuki “Jatki”, Katarzyna Bartel i Szczepan Kowalski, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu. Z naszej szkoły zostało wysłanych 7 prac. Wśród laureatów znalazł się jeden uczeń – Łukasz Karnafel. Organizatorzy konkursu jednoznacznie stwierdzili, że poziom prac był bardzo wysoki i przyznali trzy równorzędne pierwsze miejsca i trzy równorzędne pierwsze wyróżnienia. Przy odbiorze nagrody autorzy prezentowali swój rysunek, opowiadając, jakie postacie bajkowe zostały na nim umieszczone. Następnie laureaci stworzyli wspólnego Superbohatera, którego zdjęcie znajduje się poniżej. Na koniec „komisyjnie” mogli sami wybrać pracę, która najbardziej ich urzekła – tzw. nagrodę publiczności. Gratulujemy!!!

Uczniów przygotowały panie J. Oskwarek i B. Omylak

superbohater4