Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Narkotyki ? Zastanów się czy warto !

Kategoria:

SGUświadamianie młodzieży na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych to misja, którą stara się realizować również Karpacki Oddział Straży Granicznej. 23 maja funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem mł. chor. SG Zbigniew Krzysztofek, spotkał się z młodzieżą klas VI-VIII oraz oddziałów gimnazjalnych w naszej szkole by porozmawiać o tym ważnym problemie.

 

Funkcjonariusz przeprowadził prelekcję antynarkotykową. Wykład dotyczył m.in. podziału oraz charakterystyki używek, zagrożeń wynikających z  zażywania narkotyków, metod walki z narkomanią, jak również konsekwencji prawnych dotyczących posiadania środków odurzających.

Na zakończenie prelekcji młodzież zadawała wiele dociekliwych pytań związanych z tematyką spotkania, jak również codzienną służbą w Straży Granicznej.

K.K.

SG1