Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Tydzień Bibliotek

Kategoria:

biblioteka7Od 8 maja do 15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. To ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od roku 2004 przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji 14 maja uczniowie klasy II przygotowali pod kierunkiem pani Jadwigi Oskwarek i pani Barbary Omylak przedstawienie pt.: „Zaczarowanym pociągiem w świat bajki”.

 

Wyruszyliśmy koleją z Zaczarowanej Stacji, na której spotkaliśmy Małą Czarownicę. Potem zatrzymaliśmy się na Stacji Kapturkowo, by zobaczyć wilka i wnuczkę, która szła do chorej babci. Następnie Stacja Łąkowo - spotkaliśmy tam Pszczółkę Maję z Biedronką. Kolejnym przystankiem była Stacja Pantofelek, gdzie ujrzeliśmy Kopciuszka z jej niedobrymi siostrzyczkami, a tuż za nią była Stacja Piernikowo i oczywiście Jaś z Małgosią. Na Stacji Urwisowo czekali na nas odważni i weseli Bolek, Lolek i Tola. Stacja Smerfowo to spotkanie z niewinną, piękną Smerfetką oraz okropnym czarodziejem Gargamelem i jego kocurem Klakierem, którzy otworzyli „wybuchowy” prezent. Pod koniec podróży poznaliśmy rozśpiewane Krasnoludki z Królewną Śnieżką. Ostatni przystanek to Stacja Biblioteka, gdzie zawsze jesteśmy mile widziani i gdzie dzięki książkom podróżować możemy nieustannie i gdzie tylko sobie wymarzymy.

Wyprawa naszym rozśpiewanym, wesołym i kolorowym pociągiem była tylko namiastką tego, co możemy spotkać w bibliotece. Zachęcamy do korzystania!!!

„Bajka zawsze na was czeka
W bibliotece moi mili                 
Więc książeczki pożyczajcie
Nie czekajcie ani chwili...”

B.Omylak, J. Oskwarek

biblioteka12