Rekolekcje

rekolekcje3W dniach od 03.04 - 05.04 tak jak co roku wspólnie przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym przewodził ks. Sebastian Kozyra- wikariusz z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej.

Podsumowując tegoroczne rekolekcje, myślę że najlepszym tematem przewodnim byłoby stwierdzenie – „Każdy z nas może być świętym”.

W trakcie tych trzech intensywnych dni ksiądz rekolekcjonista uświadomił nam, że każdy człowiek jest predestynowany do bycia świętym, jedyne co musi zrobić, to zawierzyć swoje życie Bogu i każdego dnia drobnymi gestami wypełniać przykazania miłosierdzia Bożego.

W trakcie rekolekcji mieliśmy szansę na nowo zjednoczyć się z Panem Jezusem podczas sakramentu spowiedzi świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu, czy skłaniającej do przemyśleń drogi krzyżowej.

Były to szczególne dni roku szkolnego. Dostarczyły nam wiele ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nie raz warto będzie wrócić.

(K. K.)

rekolekcje2