Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

KN4Talent i pracowitość gwarancją sukcesu !

Wiosna to czas uroczystych zakończeń Małopolskich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa małopolskiego organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

29 marca 2019r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów i finalistów Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej Viktoria Warzeszak znalazła się w gronie finalistów Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Talent językowy, jak również pracowitość, systematyczność i wytrwałość uczennicy sprawiły, że zajęła ona bardzo wysoką pozycję w konkursie. Tylko jeden punkt dzielił ją od zdobycia tytułu laureata. Gratulujemy Viktorii sukcesu, cieszymy się razem z nią, zachęcamy do nowych wyzwań i czekamy na kolejne miłe niespodzianki.

Koordynatorem konkursu z ramienia szkoły, opiekunem i nauczycielem przygotowującym uczennicę była pani mgr Beata Mastela.

Sukces Viktorii jest wynikiem ścisłej współpracy uczennicy, jej rodziców i nauczyciela. Bardzo dziękujemy za wsparcie, mobilizację i zachętę ze strony rodziców uczennicy, którzy czuwali i nadzorowali pracę Viktorii w domu rodzinnym.

Theodore Roosevelt, prezydent Stanów Zjednoczonych, pisał kiedyś, że największą nagrodą, jaką życie oferuje, jest możliwość wytężonej pracy nad czymś, co jest jej warte. Oby młode pokolenie XXI w. chciało porywać się i dążyć do nieosiągalnych wręcz celów, oby ich życie wypełnione było zrealizowanymi planami i spełnionymi marzeniami prowadzącymi do intelektualnego i duchowego rozwoju. Niech zapał Viktorii, jej pracowitość i chęć zdobywania najwyższych laurów, udzieli się wszystkim tym uczniom, którzy nadal poszukują swojego przeznaczenia i celu w życiu.

mgr Beata Mastela

KN