Planetarium

Planetarium2Nie ma wątpliwości, że najlepszym sposobem na naukę, jest jej doświadczanie w sposób bezpośredni. Mieliśmy okazję tego doświadczyć w Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnicy Wielkiej. W dniach 25-26 marca 2019 roku na hali sportowej rozłożona została ogromna kopuła, obok której przedstawiono niewielką „kosmiczną galerię”. Tym razem to nie uczniowie musieli wyjechać, by zobaczyć coś wyjątkowego, bowiem to właśnie „Planetarium” przyjechało do nas.

Dzięki kreatywnemu podejściu do edukacji było nam lepiej i łatwiej zrozumieć otaczający wszechświat. Prezentowane filmy dokumentalno – edukacyjne, umożliwiły poznanie zjawisk
z otaczającego świata w sposób pełniejszy niż w toku tradycyjnych zajęć lekcyjnych. Poprzez wykorzystanie nowatorskich rozwiązań, mogliśmy zgłębiać to, co do tej pory wydawało się nam nieosiągalne, nieprzyswajalne i dla niektórych całkowicie niezrozumiałe. Poprzez wykorzystanie kina sferycznego niebo, gwiazdy i planety znalazły się dla nas na wyciągnięcie ręki. Było rewelacyjnie!

(B.O.)

Planetarium1