Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Kino w szkole

Kategoria:

stopa126 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie filmowym. Klasy O-III oglądały bajkę pt. „Mała Stopa”, a uczniowie klas IV-VIII wzruszający film pt.: „Cudowny chłopak”.

 

„Mała Stopa” to trójwymiarowa animacja. Pod płaszczykiem zabawnej opowieści o śnieżnych ludziach zamieszkujących Himalaje kryło się wiele strzałów celnie punktujących nasze społeczeństwo. Bezmyślne podążanie za mitycznymi prawami, stawianie siebie w centrum wszechświata i strach przed poznawaniem „nowego”. Poznaliśmy sympatycznych bohaterów, którzy mieli dla nas pozytywny przekaz.

„Cudowny chłopak” to film, który potrafi naładować pozytywną energią, przyjaźnie nastawia do świata i uzbraja w wiarę w ludzi. I choćbyśmy uznali go za bajkę, to teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzeba nam takich właśnie sygnałów, że ludzie są dobrzy i mają moc. Bo czasem nie trzeba wcale przenosić gór czy wynaleźć leku na raka, by stać się wielkim człowiekiem. Wystarczy nauczyć się akceptować siebie i innych…

Czas spędzony przed dużym ekranem w Sali Domu Ludowego, był czasem pełnym pozytywnych emocji. Czekamy na kolejne wartościowe filmy.

Krystyna Kuliga

stopa