Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Otwarty w zerówkach

Kategoria:

DzOwPrzedszkolu3

W dniu 22 lutego 2019 roku odbył się „Dzień Otwarty” w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. i E. Mików w Lipnicy Wielkiej. Celem tego spotkania było ułatwienie dzieciom, które jeszcze nie uczęszczają do naszej szkoły, procesu adaptacji w nowym miejscu.

Zaproszeni goście zostali serdecznie powitani przez panią dyrektor Edytę Mikłusiak, która następnie przedstawiła ofertę szkoły oraz zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i zapowiedziała występ artystyczny dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przedszkolaki przedstawiły bajkę pt „Jaś i Małgosia”. Dzieci wzorowo wcieliły się w role bohaterów bajki i ich przeżycia. Kolorowa scenografia i stroje aktorów wprowadziły wszystkich
w bajkowy świat. Mali artyści zagrali role: Jasia: Tomasz Marszałek, Małgosi: Lena Wójciak, Macochy: Anna Wojdyła, Ojca: Kacper Karkoszka, Baby Jagi: Anna Łyś.
Po występie tytułowi bohaterowie poczęstowali przybyłych gości pierniczkami „z chatki Baby Jagi” i wszyscy udali się do sal szkolnych. Rodzice oraz przyszli uczniowie mieli możliwość oglądnięcia sal, dekoracji, wystawy prac dzieci oraz bogatej foto galerii z życia przedszkolaków. Przyszli wychowankowie chętnie włączali się w zabawy podczas których mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw przyjść do szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do składania deklaracji do naszej szkoły. Przypominamy, że wniosek należy złożyć w terminie od 25 lutego do 15 marca.

Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego dnia.

Anna Karlak

Beata Pakos

DzOwPrzedszkolu