Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury

Kategoria:

komiks20.02.2019 r. w Sali Domu Ludowego odbyły się „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury”, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Zajęcia prowadził Szymon Teluk – rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów.

 

Uczniowie klas IV-VI brali czynny udział w warsztatach komiksu. W części teoretycznej ilustrator przybliżył uczestnikom podstawy rysowania z natury oraz z wyobraźni. Pokazał sztukę rysowania za pomocą modeli bryłowych. Omówił zasady tworzenia bohatera komiksu i pokazał w jaki sposób od prawdziwego lub fantastycznego wydarzenia przejść do poważnego problemu, z którym zmierzy się bohater opowieści. Na prezentacji multimedialnej dzieci mogły zobaczyć ulubiony komiks z Garfieldem, co ułatwiło im wykonanie zadania polegającego na konstruowaniu planu i scenariusza komiksu. W roboczej części spotkania prowadzący kreślił pokazowy komiks, podobizny oraz udzielał uczestnikom indywidualnych porad i instruktażu w tworzeniu własnych komiksów.

Warsztaty jak stwierdził prowadzący zaowocowały dużą ilością ciekawych i pomysłowych prac w postaci dopracowanych pasków komiksowych oraz karykatur wykonanych przez uczniów. Na zakończenie zajęć uczniowie w pięknych słowach wyrazili swoją wdzięczność, wręczając naszemu Gościowi kwiaty.

Podczas zajęć, które przebiegały w sympatycznej i twórczej atmosferze można było zauważyć pełne zainteresowanie uczestników tematem, którzy dając upust swojej wyobraźni tworzyli dojrzałe prace. Po zakończeniu zajęć pełni zadowolenia i uśmiechu udali się do domu, każdy z wykonanym przez siebie paskiem komiksowym w ręku.

Stanisława Kucek

komiks1