Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Pięściarz Adam "BabyFace" Kownacki

Kategoria:

boks4W dniu 19 lutego 2019 roku w Sali Domu Ludowego z inicjatywy Radnego Dawida Dunaja odbyło się spotkanie światowej sławy boksera Adama "BabyFace" Kownackiego z naszą młodzieżą.

 

To miły, skromny człowiek o dobrym sercu, ale mocnej pieści. Podczas spotkania panowała sympatyczna atmosfera, bokser odpowiadał na pytania (nie wszystkie związane z boksem), został wyświetlony film o Adamie przygotowany przez ucznia Technikum Damiana Wnęka, a na koniec były pamiątkowe zdjęcia i autografy. 

Adam Kownacki to polsko-amerykański pięściarz rywalizujący w wadze ciężkiej. Reprezentant Stanów Zjednoczonych. Niepokonany jak dotychczas na zawodowym ringu. Znany pod pseudonimem "BabyFace" ponieważ odznacza się urodą małego chłopca. 

Adam, urodzony 27 marca 1989 roku w podłomżyńskich Konarzycach, wyjechał do Stanów Zjednoczonych wraz z rodziną w wieku 7 lat i tam mieszka na stałe w Nowym Yorku. Nie zapomina jednak o rodzinnym kraju – występuje podczas walk w polskich barwach. Jest pretendentem do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej bowiem statystyki Jego walk są imponujące - niepokonany w zawodowym ringu, w którym zadebiutował 30 października 2009 roku w Yonkers (Nowy York).

Jego dotychczasowa statystyka w sporcie zawodowym: Zwycięstw: 19 (KO – nokautów: 15, walk zakończonych na punkty: 4), Przegranych: 0 (KO – nokautów: 0, walk zakończonych na punkty: 0), Remisów: 0.

Dzięki odniesionemu 26 stycznia 2019 zwycięstwu przez nokaut z niedawnym pretendentem do pasa WBC Geraldem Washingtonem, Adam Kownacki awansował z dziewiątej na ósmą pozycję rankingu wagi ciężkiej w światowym rankingu wagi ciężkiej wg portalu statystycznego Boxrec.com oraz magazynu "The Ring". To obecnie najlepszy polski bokser wagi ciężkiej.

Jest też orawski wątek w życiorysie boksera. Adam poślubił bowiem Polkę, Orawiankę, Justynę – pochodzącą z Podwilka. Żona jest Jego kibicem numer jeden, wspiera boksera. Jest na prawie każdej walce. Orawa zajmuje w sercu Adama bardzo ważne miejsce i bardzo mu się na niej podoba. 

Adam zbliża się do upragnionej walki o mistrzostwo świata, czego z całego serca życzymy temu sympatycznemu i skromnemu sportowcowi.

boks1