Dobrze Cię widzieć

k_odblaskowe4Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dobrze Cię widzieć” realizowanej w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas I – VIII otrzymali kamizelki odblaskowe, a wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze nt. bezpieczeństwa na drodze.

Przeprowadzone zajęcia edukacyjne według scenariusza "Dobrze Cię widzieć po drugiej stronie ulicy”, dla klas I-III oraz „Dobrze Cię widzieć - każdy z nas jest niepowtarzalny", dla klas IV-VIII miały na celu wypracowanie umiejętności dbania o bezpieczeństwo własne i innych, w tym bezpieczeństwo związane z komunikacją za pomocą nowych technologii oraz bezpieczeństwo uczestnictwa w ruchu drogowym, zbudowanie pozytywnego obrazu siebie, doskonalenie umiejętności samooceny oraz integrację uczniów.

E.M.,K.K.

k_odblaskowe3