Ratujmy święta

wigilia8Dzień 21 grudnia 2018r. zapisał się w pamięci naszej społeczności szkolnej jako czas przepełniony atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa wraz z wychowawcą najpierw przeżywała wigilię klasową, a o godzinie 12.00 klasa III pod kierunkiem wychowawczyni pani Krystyny Kuligi na deskach sceny Domu Ludowego zaprezentowała inscenizację pt. „Ratujmy święta”, która z lekką nutą humoru odzwierciedlała przygotowania świąteczne w wielu dzisiejszych rodzinach.

W scenerii zacisza domowego młodzi aktorzy wcielili się w role: dzieci, mamy, babci, Mikołaja, elfów, bombek i postaci z bajek. Próbowali zwrócić uwagę odbiorców na problemy z jakimi borykają się współczesne dzieci. Pełne humoru, ale jednocześnie skłaniające do refleksji przedstawienie zostało docenione przez publiczność gromkimi brawami.

Puentą świątecznej historii było wstanie wszystkich z miejsc, podanie sobie rąk i wspólne zaśpiewanie piosenki „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Głównym przesłaniem spektaklu było poznanie zwyczajów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, promowanie wartości uniwersalnych, wzmacnianie więzi rodzinnych i norm moralnych. A wszystko przedstawiono w bardzo lekkiej, zabawnej formie.

Krystyna Kuliga

wigilia1