mikolajki2Wizyta świętego Mikołaja, w naszej szkole, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Szczególnie do tego dnia przygotowują się najmłodsze dzieci, które nie mogą doczekać się spotkania z tym Świętym.

W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały przedstawienie z tej okazji. Sumienie uczyły się swoich ról, piosenek i tańców. Wspólnie z rodzicami przygotowywały piękne stroje, aby w tym dniu móc się jak najlepiej zaprezentować na scenie. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Dzieci rozpoczęły uroczystość od wspólnego tańca Reniferków, a następnie zaprezentowały swoje zimowe przedstawienie. Zerówiaczki wspaniale wcieliły się w swoje role: Pani Zimy, Bałwanków, Śnieżynek, Smerfów i Krasnali. Tuż po przedstawieniu ,,W oczekiwaniu na Święta”, w naszej szkole pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników  – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitała go głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Co najważniejsze, św. Mikołaj obiecał, że wróci do nas za rok, a więc znowu czekamy.

Anna Karlak. Beata Pakos

mikolajki3