Dyskoteka andrzejkowa

andrzejki629 listopada 2018r. w naszej szkole miała miejsce dyskoteka andrzejkowa.

Andrzejki, a raczej wigilia św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada, to wieczór wróżb i zabaw. W ten dzień od dawna wróży się i choć teraz jest to tylko zabawa służąca rozrywce, to kiedyś podchodzono do tego poważnie. W ten dzień chcemy się dowiedzieć, jaki czeka nas los. Zwyczaj ten związany jest z wierzeniami, magią i dawnymi obrzędami. Tradycja wróżenia i zabawy zachowała się do dzisiaj. W wielu miejscach na andrzejki organizowane są różne imprezy. Taka też miała miejsce w naszej szkole w czwartkowe popołudnie 29 listopada 2018 roku. Była to dyskoteka, w czasie której można było skorzystać z usług wróżek – w których role wcieliły się uczennice ze starszych klas, można było również wesprzeć budżet Samorządu Uczniowskiego kupując ciasteczka z wróżbą i inne łakocie. Bawiliśmy się doskonale!!!

(B.O.)

andrzejki1