DzMisia223.11.2018 roku obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Uroczystość zorganizowaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swojego misia-pluszaka. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe. Zabawka ta towarzyszy dzieciom PRZEZ wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony.

Zabawy zaczęły się od poznania naszych „gości”, którzy mieli bardzo interesujące imiona. Na początek zabawy przedstawiona została krótka historia pluszowego misia. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenki pt. „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia” i zatańczyliśmy z naszymi przytulankami. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało opaskę - misia. Ten dzień wywołał wiele radości i uśmiechu.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Anna Karlak, Beata Pakos

DzMisia