pasowanie3„Ślubuję być dobrym Polakiem. Kochać moją Ojczyznę.

Być dobrym kolegą. Pragnę dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy.

Będę starał się swą nauką i dobrym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Tymi słowami uczniowie klasy I złożyli uroczyste Ślubowanie 23 października 2018 roku.

Na uroczystości obecni byli Dyrektorzy szkoły, nauczyciele, rodzice uczniów klasy I oraz cała społeczność szkolna.

Uczniowie klasy I przedstawili przygotowany pod kierunkiem pani Bogumiły Machajda program słowno-muzyczny. W programie tym zawarty był m.in. egzamin dotyczący znajomości naszej Ojczyzny, zasad ruchu drogowego oraz zachowania w szkole. Następnie pierwszoklasiści zostali „Pasowani na Ucznia” przez Dyrektora szkoły. Otrzymali  legitymacje szkolne, pamiątkowe książki oraz Akty Pasowania na Ucznia. Rodzice uczniów przygotowali również słodki poczęstunek.

Na zakończenie starsi uczniowie złożyli klasie I serdeczne życzenia oraz zapewnili im pomoc w razie potrzeby.

Bogumiła Machajda

pasowanie2