Nasi Patronowie

sw_patronow3Dnia 16 października 2018 roku nasza szkoła im. Józefiny i Emila Mików obchodziła Dzień Edukacji Narodowej połączony z Dniem Patronów.

Tak ważny dzień w życiu społeczności naszej szkoły rozpoczął się mszą świętą o godzinie 10.00. Następnie zebraliśmy się wszyscy w Domu Ludowym. Pani dyrektor Edyta Mikłusiak przywitała bardzo serdecznie wszystkich przybyłych na uroczystość gości, wśród których znaleźli się między innymi: wójt Bogusław Jazowski, ksiądz proboszcz Jerzy Bargiel, radni oraz siostry zakonne.

Później wszyscy obejrzeli przedstawienie „Sen Mików”, w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz zespołu „Orawskie Dzieci”, które przybliżyło nam życie i działalność tych postaci. Jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła nosi właśnie ich imię.

Barbara Brenkus

sw_patronow7