Witaj szkoło!

Dnia 3 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Zanim jednak przekroczyliśmy po raz pierwszy po wakacjach próg szkoły, udaliśmy się na godzinę 8.00 do kościoła, by uczestniczyć we mszy świętej w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców. Po mszy świętej przeszliśmy do nowego budynku, w którym do tej pory mieściło się Gimnazjum. Gdy już wszyscy zajęli swoje miejsca, został wprowadzony Sztandar Szkoły i wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Pani dyrektor Edyta Mikłusiak przywitała wszystkich bardzo serdecznie, a następnie przypomniała o smutnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie zebranym na korytarzu uczniom zostali przedstawieni nowi nauczyciele oraz wychowawcy. Pani dyrektor wskazała również sale, którymi będą opiekować się poszczególne klasy. Po uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego rozeszliśmy się do sal, w których spotkaliśmy się z wychowawcami. Po otrzymaniu planu lekcji ruszyliśmy radosnym krokiem do swoich domów, by cieszyć się ciepłym popołudniem pierwszego dnia szkoły 2018/2019 roku.

Wiktoria Gąciarczyk

rozpoczecie_roku