Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Świat pachnie wakacjami

Kategoria:

Obraz 030Uroczyste zakończenie roku szkolnego tradycyjnie odbyło się po południu w czwartek 22 czerwca 2017 roku, w dniu poprzedzającym rozdanie świadectw.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, nastąpiło uroczyste nominowanie uczniów klasy V do pocztu sztandarowego na kolejny rok szkolny. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, przyszedł czas na część artystyczną.

Najpierw miał miejsce koncert, na którym uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Gonciarczyk kl. IV i Julianna Bublewicz kl. VI- flet, Arkadiusz Mastela kl. IV i Bartosz Karkoszka kl. V – akordeon oraz Jan Kowalczyk kl. VI- skrzypce, zaprezentowali swój talent muzyczny. Następnie klasa VI pod kierunkiem pani Teresy Baniowskiej przedstawiła krótką humorystyczną inscenizację związaną z codziennością szkolną.

Po części artystycznej pani dyrektor Elżbieta Mikłusiak wraz z wychowawcami wręczyła pamiątki oraz nagrody uczniom za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, stuprocentową frekwencję, czytelnictwo, udział w zbiórce makulatury, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły- prowadzenie sklepiku szkolnego oraz Jakubowi Klapisiowi za zajęcie trzeciego miejsca w XVI Gminnym Konkursie Ortograficznym.

Zaraz po tym pani dyrektor podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała uczniom wyników w nauce, a także życzyła bezpiecznych i pełnych słońca wakacji.

Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego wyruszyliśmy do kościoła na dziękczynną mszę świętą, a następnego dnia z rana wróciliśmy do naszych klas po zapłatę za całoroczną pracę - świadectwa.

Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.

K. K.

Obraz 042