Konkurs Ortograficzny o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii – kl. IV-VI

ortJuż po raz szesnasty uczniowie klas starszych wszystkich szkół podstawowych w ZSO w Lipnicy Wielkiej spotkali się na konkursie ortograficznym w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików. Zebranych mistrzów i wicemistrzów swoich szkół oraz ich opiekunów serdecznie powitał Dyrektor ZSO mgr inż. Jan Kuliga, dziękując wszystkim za wytrwałą pracę nad doskonaleniem znajomości języka ojczystego.

Uczestnicy starannie pisali ciekawy tekst o żądnym przygód Henryku, który wybrał się na pasjonującą wycieczkę do Wielkiej Brytanii. A kiedy znienacka spotkał tam Afrykańczyka, to w okamgnieniu zahamował … Takie i inne pułapki ortograficzne czekały na uczestników.

W tegorocznych zmaganiach po laury sięgnęli – Patrycja Łabuda z kl. VI SP-1 to MISTRZYNI ORTOGRAFII. Tytuł wicemistrzyni zdobyła Helena Miciniak z kl. VI SP-3, a trzecie miejsce uzyskał Jakub Klapiś z kl. VI SP-2.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom. Do zobaczenia w przyszłym roku!

E. M.