Pielgrzymka

20170620_134802_resizedWe wtorek 20 czerwca 2017 roku uczniowie klasy czwartej w I Rocznicę I Komunii Świętej razem z rodzicami uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach i do Sanktuarium Matki Bożej na Bachledówce.

Mszę Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odprawił ks. proboszcz Jerzy Bargiel i ks. Krzysztof Jarosz. Dzieci czynnie w niej uczestniczyły, przygotowując oprawę liturgiczną: czytanie, psalm i modlitwę wiernych.

W Sanktuarium Matki Bożej na Bachledówce dzieci odmówiły Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zwiedziły piękny park, w którym znajduje się rzeźba upamiętniająca liczne spotkania w górach św. Jana Pawła II jeszcze jako kardynała Karola Wojtyły z Prymasem Polski – kardynałem Stefanem Wyszyńskim.

Wracając do Lipnicy Wielkiej, zatrzymały się na placu zabaw obok resteuracji McDonald’a, gdzie korzystały z różnych dostępnych dla nich form rozrywki.

Efektem wyjazdu do Sanktuariów było dziękczynienie dzieci i ich rodziców za całoroczne pełne spotkania z Panem Jezusem po I Komunii Świętej, duchowe ubogacenie przeżycia religijne i integrację przez zabawę i wspólny śpiew.

s. Miriam – Anna Tometczak

20170620_125014_resized