Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi

20170609_1141139 czerwca br. nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do siedziby Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom piękna przyrody i krajobrazu regionu babiogórskiego.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy stałej, gdzie dzieci mogły zapoznać się z przyrodą, walorami turystycznymi oraz dziedzictwem kulturowym regionu Babiej Góry. Największe wrażenie na dzieciach wywarł duży wypchany niedźwiedź, a także ryś. Dzieci mogły usłyszeć jakie odgłosy wydają poszczególne zwierzęta. Po przejściu do kolejnej sali mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat krajobrazu i szlaków turystycznych prowadzących wprost na szczyt Babiej Góry. Druga część zajęć została przeprowadzona w Ogrodzie Zmysłów. Tam dzieci zostały zapoznane z różnorodną roślinnością, którą poznawały za pomocą 5 zmysłów. Przekonaliśmy się także, że bez użycia kredek czy farb także można „malować”. Na zakończenie wycieczki każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową pocztówkę z odbitą pieczątką. Uśmiechy dzieci mówią same za siebie – wycieczka była udana .

Lucyna Fitak

20170609_115659