Dzień Języków Obcych

Obraz 1418 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, podczas którego uczniowie prezentowali swoje zdolności językowe. Klasa VI przedstawiła inscenizację „Kopciuszka”, oczywiście w języku angielskim, a nad merytoryczną treścią przedstawienia czuwała Pani mgr Teresa Baniowska.

Klasa III pod kierunkiem Pani mgr Barbary Omylak wykonała piosenkę europejską, w której słowo motyl wykonane było w wielu językach.

Następnie odbył się turniej międzyklasowy dla uczniów kl. IV – VI, który przygotowała i przeprowadziła Pani mgr Edyta Mikłusiak. Uczniowie zmagali się w trzech konkurencjach:

1. Konkurs wiedzy ekologicznej
  2. Angielski w ekologii – uczniowie podawali znaczenie różnych słów przyrodniczych w języku angielskim
  3. Milionerzy

Po ciężkich zmaganiach zwyciężyła drużyna klasy VI, która otrzymała słodką nagrodę.

Podczas uroczystości uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje aktorskie i językowe talenty, a zabawa motywuje do nauki języków obcych.

Edyta Mikłusiak

Obraz 148