VI Gminne Igrzyska Sportowe klasa I-III

Obraz 0877 czerwca na hali sportowej obok gimnazjum odbyły się już VI Gminne Igrzyska Sportowe klasa I-III, których organizatorami były panie Krystyna Kuliga i Anna Węgrzyn.

Zawodnicy dzielnie walczyli w 12 konkurencjach:

1. Wyścigi raków
  2. Wyścig skorupiaków
  3. Rzut do celu
  4. Zawody bocianów
  5. „Sadzenie ziemniaków"
  6. Celny rzut
  7. Wyścig ze skakanką
  8. Skaczące kangury
  9. Utrzymaj piłeczkę
  10. Zbijanie kręgli
  11. Podaj piłkę
  12. Człowiek w tunelu

Poszczególne grupy wywalczyły następujące miejsca:

I miejsce (66 punktów) Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie:

Martyna Wontorczyk–kl.I, Bartosz Kowalczyk–kl.I, Alan Florczak –kl.II, Kamil Wyrostek–kl.II, Oliwia Kowalczyk–kl.III, kapitan drużyny: Filip Baniowski –kl.III.

II miejsce (56 punktów) Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie:

Izabela Dunaj–kl.I, Aleksandra Kocur–kl.I, Martyna Lichosyt –kl.II, Julia Łowas–kl.III, Jakub Klozyk –kl.III, kapitan drużyny: Piotr Smoleń–kl.II.

III miejsce (42 punkty) Szkoła Podstawowa nr 4 w składzie:
Karolina Daniel–kl.I, Tomasz Bandyk–kl.I, Szymon Gombarczyk–kl.II, Joanna Bandyk–kl.II, Piotr Brenkus–kl.III, kapitan drużyny: Oliwia Żywczak –kl.III.

Mali sportowcy walcząc w wyścigach rzędów dawali z siebie wszystko, dlatego po wspaniałym współzawodnictwie mogli się poczęstować czymś słodkim i uzupełnić płyny zdrowym soczkiem. W tym turnieju nie było przegranych, wszyscy zabrali do swoich szkół nagrody oraz dyplomy, a każdy uczestnik pamiątkową zawieszkę.

Gratulujemy dzielnym zawodnikom i dziękujemy pani Karolinie Kowalczyk –dyrektorowi Ośrodka Kultury w Lipnicy Wielkiej oraz panu Michałowi Wyrtlowi, dowożącemu mleko oraz owoce w ramach programów prozdrowotnych, za sponsorowanie nagród dla szkół.

Krystyna Kuliga

Obraz 130