„Tańcowała igła z nitką…”

20170606_083908Maszyna do szycia, igły, nici, różnego rodzaju materiały, guziki i zamki – to wszystko nasze zerówiaczki miały okazję zobaczyć podczas niecodziennych zajęć, które przeprowadziła krawcowa Pani Agnieszka Jazowska.

Pani krawcowa opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie, jak również zaprezentowała im różne zabawki, gry i książeczki, które były jej dziełem. Dzieci były zachwycone. Po części pokazowej nasi mali uczniowie na moment zamienili się w małych krawców i krawcowe. Pani Agnieszka zaproponowała dzieciom wykonanie robótek. Dziewczynki wypychały i oczywiście z pomocą Pani krawcowej zszywały serduszka – zawieszki, zaś chłopcy szyli woreczek na wakacyjne skarby. Już po minach naszych przedszkolaków widać, że zajęcia były udane, a dzieci były zadowolone z wykonanych prac.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za odwiedziny oraz wprowadzenie w tajniki krawiectwa.

Lucyna Fitak

20170606_093859