Obraz 049Międzynarodowy Dzień Dziecka, przypadający rokrocznie na pierwszy dzień czerwca, spędziliśmy w naszej szkole całkiem przyjemnie.

Spotkaliśmy się o godzinie ósmej rano w sali ludowej, gdzie zazwyczaj mają miejsce nasze akademie i uroczystości szkolne. Na wstępie Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia i przedstawiła plan dnia. Zaczęliśmy od programu „Mam talent” - występów indywidualnych i grupowych, do których już wcześniej zgłaszali i przygotowywali się uczniowie. Niektóre z występów były niezwykle emocjonujące i trzeba przyznać, że każdy z uczestników starał się pokazać jak najlepiej swoje mocne strony. Były piosenki, pokazy akrobatyczne i sportowe, gry na instrumentach… Następnie udaliśmy się na poczęstunek ufundowany przez firmę Steskal. O godzinie 10.00 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji pt.: „Jak nie czytam, jak czytam” na szkolnym orliku. Przedsięwzięcie to okazało się kolejnym udanym wydarzeniem integrującym całą społeczność w Centrum: Szkołę Podstawową nr 2, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące i Technikum. Orlik zapełnił się czytającymi uczniami i nauczycielami. Piękna pogoda umilała czas spędzony przy książce. Uwieńczeniem dnia były rozgrywki sportowe i gry planszowe. Był to jeden z tych dni, kiedy bardzo chce się iść do szkoły. Było radośnie, miło, słodko i sportowo!

Barbara Omylak

Obraz 041