Spotkanie z ciekawskim Georgiem

DSCN0394W dniu 22 maja 2017 roku, dzięki uprzejmości p. Stanisławy Kucek i współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Lipnicy Wielkiej, mieliśmy okazję poznać Ciekawskiego Georga - maskotkę.

To mała, niesforna małpka, bohater serii książek oraz bajki animowanej. Historia małpki została stworzona przez  małżeństwo Margaret i Hansa Rey ponad 70 lat temu i do tej pory bawi małych czytelników. W ramach spotkania Pani Anna Uszyńska z wydawnictwa MODO przeprowadziła dla nas warsztaty, w czasie których pokrótce opowiedziała o przygodach małpki, nawiązała do historii roweru, a następnie przeczytała jeden z rozdziałów książki o tym, jak Ciekawski George jeździ rowerem. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy fragmentu książki. Okazało się, że niektóre dzieci znają już głównego bohatera. Później mieliśmy okazję nauczyć się techniką origami składać statki, zupełnie podobne do tych, które małpka robiła z gazet w czytanym fragmencie książki. Na koniec  obejrzeliśmy bajkę „Ciekawski George w bibliotece”, która przybliżyła nam trudną pracę pani bibliotekarki. Spotkanie bardzo nam się podobało i zachęciło do poznania wszystkich przygód Ciekawskiego Georga.

Barbara Omylak