Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

„SPRINTEM DO MARATONU”

Kategoria:

DSCN0381To już po raz trzeci odbył się Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU” zorganizowany przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Już kolejny raz w tę akcję włączyły się dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych, ale i nie tylko. W maratonie bardzo chętnie wzięli udział uczniowie z klas I –III. Celem akcji było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Bieg rozpoczęliśmy od odpowiedniego przygotowania. Wszyscy zgromadziliśmy się na orliku, gdzie wychowawczynie sprawdziły stroje i obuwie sportowe, rozdały numerki startowe, a następnie pan Andrzej przed startem przeprowadziła rozgrzewkę. Każda z klas przebiegła odpowiedni dla siebie dystans. Wszyscy zawodnicy wzorowo ukończyli bieg. Każdy mały maratończyk otrzymał medal zwycięzcy i dyplom, zaś maratończykom z klas I-III i rozdano pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani świeżo zrobionymi sokami owocowymi wykonanymi przez uczniów klas 0. Podsumowując: W naszej szkole w maratonie wzięło udział 93 uczniów, którzy łącznie pokonali dystans 35000m.