Powitanie wiosny

wiosna 028Wiosna to piękna i długo wyczekiwana pora roku. Dlatego też pierwszy dzień wiosny w naszej szkole powitaliśmy uroczyście. 21 marca od samego rana dominowały kolorowe stroje. Każda klasa wcześniej wylosowała barwy, w których wystąpi tego dnia. O godzinie 10:50 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Domu Ludowego.

Tam Pani Dyrektor powitała zebranych. Na scenie czekały już dzieci z klasy 0”b” wraz z wychowawczynią. Wszyscy zgromadzeni mogli oglądać przedstawienie w ich wykonaniu pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Po spektaklu uczniowie szkoły podstawowej aktywnie uczestniczyli w grach stolikowych, natomiast dzieci z oddziałów zerowych udały się nad rzekę, aby tam pożegnać marzannę, którą dzień wcześniej wykonały ze słomy i kolorowych papierów oraz bibuły. Pogoda i humory pierwszego dnia wiosny wszystkim dopisywały. Panie wychowawczynie najpierw podpaliły marzannę, gdyż dbamy o ekologię   i wrzuciliśmy do rzeki tylko pozostałe drewniane części naszej „zimowej panny”. W trakcie symbolicznego pożegnania odchodzącej pory roku słychać było donośny śpiew dzieci:

Wiosna już nadchodzi,

zima odejść nie chce,

nocą jeszcze mrozi,

śniegiem prószy jeszcze.

Marzanno, marzanno,

ty zimowa panno,

dziś cię utopimy,

bo nie chcemy zimy.

Odpłyń wraz z lodami, daleko do morza,

niechaj wreszcie przyjdzie

do nas wiosna hoża.

Pogoda i humory pierwszego dnia wiosny wszystkim dopisywały.

Agnieszka Nitecka

wiosna 014