Miś Ryś odwiedził oddziały przedszkolne

20170313_11592013 marca do naszych przedszkolaków zawitał nietypowy gość. W poniedziałkowe przedpołudnie odwiedziła nas Pani dyrektor, która przyniosła specjalną przesyłkę dla zerówiaków.

Okazało się, że w dużej białej kopercie przybył długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci Miś Ryś. Pani dyrektor przedstawiła nam Gościa i przeczytała kilka ważnych informacji na jego temat, a następnie przekazała Misia Rysia zerówiakom, aby się nim zaopiekowały. Miś gościł u nas dwa dni. W tym czasie staraliśmy się nim jak najlepiej zająć. Miś Ryś uwielbia podróżowanie, dlatego wędruje od przedszkola do przedszkola i odwiedza różne dzieci. Zawsze ma przy sobie swój dziennik podróży, do którego dzieci wraz z paniami wklejają pamiątkowe zdjęcie, a także podpisują się odbijając swój paluszek maczany w farbie. Nasz Gość bardzo lubi słuchać bajek, dlatego każdego dnia czytaliśmy mu nasze ulubione bajeczki. Razem z nami wyruszył na spacerek w okolicy naszej szkoły, gdzie wspólnie szukaliśmy oznak wiosny. Towarzyszył nam podczas zajęć i zabaw, ale również podczas obiadku. Zwiedził naszą szkołę i salę. Kiedy był zmęczony, odpoczywał w przygotowanym łóżeczku, w domku dla lalek. Dzieci bardzo troskliwie zajęły się Misiem. Kiedy wizyta dobiegła końca, wszystkie dzieci pożegnały się z Rysiem, a panie spakowały Misia do koperty i wysłały do kolejnego przedszkola. Miś Ryś wyruszył w dalszą podróż!

P.s. Zdjęcia z odwiedzin Misia Rysia w zakładce - Oddziały przedszkolne

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” to ogólnopolski projekt mający na celu rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i współpracy między przedszkolami. Głównym patronatem medialnym jest czasopismo „Przedszkolne ABC”. Autorką tego projektu jest pani Aneta Konefał.

Lucyna Fitak, Agnieszka Nitecka