Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

DSC06142Styczeń to zimowy miesiąc, pełen chłodnych chwil, jednak są takie dwa, wyjątkowe dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych kochanych Babć i Dziadków! Tradycyjnie uroczystość przygotowali najmłodsi uczniowie naszej społeczności szkolnej – uczniowie klasy 0 „a”.

Zaraz po zimowej przerwie świątecznej pełni zapału wróciliśmy do szkoły i zaczęliśmy przygotowania do uroczystości. Pilnie uczyliśmy się piosenek i wierszyków, wytrwale braliśmy udział w próbach, które czasem odbywały się kosztem zabaw. Ale czego nie robi się dla naszych kochanych Babć i Dziadków!

Wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy to 23 stycznia do naszej szkoły przybyli wszyscy zaproszeni Goście. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez panią dyrektor Elżbietę Mikłusiak wszystkich Solenizantów, a następnie głos zabrali najmłodsi, przedstawiając swój program artystyczny. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Niespodzianką dla naszych Gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci prezenty: kwiatuszki ze zdjęciem dziecka dla Babć, a dla Dziadków puchary „Najlepszego Dziadka na świecie”. Po części artystycznej zaprosiliśmy Babcie i Dziadków do wspólnych zabaw. Babcie sprawdzały swoje umiejętności m.in. zwijając włóczkę w motek i obierając jabłka, zaś Dziadkowie musieli wykazać się sprytem wiążąc swoim wnuczkom kokardki na włosach, a także rzucając woreczkami gimnastycznymi do celu. Goście doskonale poradzili sobie z zadaniami świetnie się przy tym bawiąc. Solenizanci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy maluszków. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia i wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.

Na koniec wszystkim Solenizantom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i uśmiechu na co dzień.

„Babcia z dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują.

Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku.

W kuchni błyszczą już talerze, wnusia babci bluzkę pierze.

Wnusio już podaje kapcie, bardzo kocha swoją babcie.

Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto Dziadków ważna rzecz!”

Dziękujemy wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie w organizację uroczystości!

Lucyna Fitak