Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Projekt Transgraniczny Klaster Gimnazjalny G13

Kategoria:

G13W ramach współpracy szkół polskich i słowackich Szkoła Podstawowa nr 2 realizuje projekt Transgraniczny Klaster Gimnazjalny G13 w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Jego głównym założeniem jest rozwój współpracy transgranicznej i powiązanie gimnazjów oraz szkół w regionie przygranicznym. Podstawowe działania to kształcenie pracowników pedagogicznych w celu wprowadzenia innowacji i wdrażania nowoczesnych trendów w dziedzinie dydaktyki.

 

Podczas kilkudniowych warsztatów nauczyciele 10 słowackich gimnazjów oraz dwóch polskich liceów i szkoły podstawowej spotykają się w celu dzielenia się doświadczeniami związanymi z nauczaniem różnych przedmiotów. Nauczyciele uczą się od siebie wzajemnie i poznają różnorodne metody pracy. Efekty szkoleń w postaci opracowanych przez uczestników materiałów dydaktycznych zostaną zamieszczone na stronie internetowej projektu.

Z projektu G13 szkoła otrzymała aparat fotograficzny z dołączonym obiektywem, 7 rzutników multimedialnych, 6 przystawek multimedialnych oraz sprzęt firmy Apple - 15 tabletów dla uczniów wraz z walizką do ładowania, 7 notebooków, 7 tabletów dla nauczycieli, oprogramowanie typu mobile Device Management MDM w celu sterowania urządzeniami typu tablet.

Odbyte szkolenia oraz otrzymany sprzęt z pewnością przyczynią się do podniesienia jakości nauczania, dając uczniom możliwość korzystania z nowoczesnych technologii w procesie nauczania, czyniąc w ten sposób szkołę nowoczesną i innowacyjną.

Edyta Mikłusiak

slowacja1